5 dôvodov prečo kúpiť bazárové disky

5 dôvodov prečo kúpiť bazárové disky

Každý vodič sa z času na čas zaoberá otázkou diskov. Vydržia mi ešte tie aktuálne? Mám kúpiť čisto nové alebo skôr investovať do použitých? Odpovedí môže byť hneď niekoľko. Prinášam vám však 5 dôvodov, prečo sa oplatí kúpiť bazárové disky!

pouzite_disky

 

  1. Pomer ceny a kvality

Použité disky sú ideálnym spojením kvality a ceny. Pravda, kvalita pravdepodobne nebude taká, ako keby kúpite nové značkové disky. Faktom však ostáva, že ak sú bazárové disky v zachovalom stave, ich vlastnosti nemusia vôbec zaostávať. Za ich cenu je však kvalita naozaj dostatočná a ponúkajú tak vynikajúci pomer ceny a kvality. Suma, ktorú môžete ušetriť, je 50-70%!

  1. Lepšia staršia značka ako nový fake

Ak kúpite značkové ale bazárové disky, kvalita bude s najväčšou pravdepodobnosťou stále vysoká. Určite je to lepšie a rozumnejšie riešenie ako investovať do čínskych „fake“ diskov. Cena môže byť v tomto prípade rovnaká, kvalitatívne rozdiely sú však markantné. Lepšie sú staršie značkové, napríklad nemecké disky ako úplne nové čínske.

  1. Údržba

Pri použitých diskoch odpadá potreba meniť pneumatiky na konkrétnych diskoch. V pneuservise môže potom dôjsť k poškodeniu diskov, čo pri bazárových nehrozí. Údržba je tak jednoduchšia a lacnejšia.

  1. Nižšia spotreba

Hliníkové disky sú ľahšie a tak výrazne znižujú spotrebu vozidla. Vy tak ušetríte ešte viac a tieto peniaze môžete investovať inde.

  1. Dostupnosť

Použité disky sú široko dostupné prakticky každému. Za príťažlivú cenu si tak môžete skrášliť svoje auto a definovať jeho štýl. Cena patrí k najvýraznejším plusom takýchto diskov, nezabúdajte však ani na kvalitu!

 

Cieľom je nájsť čo najprijateľnejší pomer ceny a kvality. Výberu venujte dostatok svojho času a energie a použité disky sa vám rozhodne vyplatia.