Najlepší spôsob ako umývať hliníkové disky

Najlepší spôsob ako umývať hliníkové disky

Hliníkové kolesá môžu svietiť ako slnko, pokiaľ sú čistené a leštené do dokonalosti. Pretože hliník je jedným z mäkších kovov, dobre reaguje na leštenie. Ak chcete mať hliníkové kolesá v dobrom stave, mali by ste ich pravidelne čistiť a leštiť. V tomto článku nájdete niekoľko informácií ako najlepšie vyčistiť hliníkové disky.

Najlepší spôsob čistenia hliníkových kolies

Pred umývaním vozidla by ste mali vyčistiť hliníkové kolesá. Čistenie hliníkových kolies pred čistením vozidla zabráni znečisteniu čistého vozidla znečistenou vodou a prachom. Tu sú kroky, ktoré by ste mali dodržiavať na čistenie hliníkových kolies:

  1. Hliníkové kolesá opláchnite vodou. Odstráni sa tak všetok voľný prach a nečistoty na kolesách. Budete chcieť použiť trysku na vytvorenie silného prúdu vody. Opláchnite všetky štrbiny kolesa, vrátane lúčov a brzdových strmeňov.
  2. Na striekanie kolies by ste mali použiť hliníkový čistič kolies. Čistič by nemal mať vysokú kyslosť (aciditu). Nekyslý (non-acidic) čistič účinne vyčistí koleso bez špinenia.
  3. Potom vyčistite koleso pomocou kefy na kolesá s mäkkými štetinami. Na čistenie kolesa nepoužívajte kefu s tvrdými štetinami. Tvrdé štetiny pravdepodobne poškriabajú hliník alebo lak a budete musieť tvrdo pracovať, aby ste sa zbavili škrabancov leštením. Mäkké štetiny kefy uvoľnia nečistoty a špinu bez zanechania škrabancov na povrchu kolesa.
  4. Uistite sa, že kolesá aj dobre vysušíte. Vodné škvrny na diskoch nie sú zrovna atraktívne. Použite utierku z mikrovlákna, aby ste ochránili povrch kolesa a zároveň odstránili uvoľnený brzdový prach. V ideálnom prípade by ste mali použiť čiernu utierku, aby ste mohli vyčistiť hliníkové kolesá bez zničenia uteráka. Používajte inú utierku na sušenie karosérie vášho vozidla, určite nechcete brzdový prach po celej karosérii.